Dil Seçimi

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye, dünyanın en iyi 10 medikal turizm destinasyonu arasında yer almaktadır. Türkiye'de medikal turizmin üç büyük avantajı, uygun fiyat, yüksek kaliteli bakım ve birinci sınıf tedaviye anında erişimdir. Türkiye'nin sunduğu en büyük fayda, diğer ülkelere kıyasla önemli ölçüde tasarruf sağlamasıdır.

Türkiye'de de JCI akreditasyonuna uygun birçok hastane, kurum ve kuruluş sağlık turizmi alanında hizmet vermektedir. Özellikle İstanbul'da sağlık turizmi başta olmak üzere İzmir, Antalya, Ankara, Aydın, Afyon, Bursa, Çanakkale, Kütahya, Manisa ve Denizli şehirlerinde sağlık turizmi yapılmaktadır.

Havalimanı yolcu karşılama ve transfer hizmetimiz, özel yolcu karşılama elemanımız sizi varış noktasında açıkça görülecek şekilde bir isim tabelasında adınız, soyadınız yazılı olarak bekliyor olacak ve sizi doğrudan otelinize teslim edecektir. Otelinize özel eşyalarınızı bırakıp bir süre dinlendikten sonra sağlık hizmeti alacağınız Kurum'a Ulaştırılacaksınız.

 • 1. Kendi Ülkelerinde Tedavi Ücretlerinin Yüksek Olması.
 • 2. Uzun Bekleme Süreleri.
 • 3. Tedavi Kalitesinden Memnun Olmamaları.

Tüm başvurular ile ilgili fiyat bilgisini analiz sürecinden sonra paylaşabilmekteyiz. Hasta analiz sürecine girip, tedavi içeriği ve tercihler netleştirilmeden ortalama bir fiyat dahi belirtmek mümkün olmamaktadır. Analiz süreci tamamen ücretsizdir.

Uygulanacak olan işlem veya tedavinin içeriğine göre değişmekle beraber, genellikle ortalama 2 ila 7 gün arası konaklamak gerekebilir.

Son yıllarda Sağlık Bakanlığı eskisinden daha kesin ve ciddi önlemler alarak Sağlık Turizmi danışanlarının çok daha güvende olmasını sağlayacak sıkı yasal denetlemeler ve kısıtlamalar getirmiştir. Bunun sebebi ise, özellikle yurt dışında kurulan ve ucuza sağlık turizmi yaptığını iddia eden bir takım belgesiz firmaların ve resmi kayıtlarda adı bile geçmeyen şahısların, Türkiye’deki sağlık sektörünün imajına leke getirmiştir olmalarıdır. Sağlık sektöründe turizm faaliyeti sürdüren firmalardan seçim yaparken, denetlenebilmesi için mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı resmi belgeye sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Türkiye’nin uzun yıllardır sağlık turizminde tercih edilen bir ülke olmasının sebepleri aşağıdaki gibidir.

 • 1. Yüksek Konfor Ve Kalite Standartlarına Sahip Çok Sayıda Hastanelerin Bulunması,
 • 2. Belgeli Sağlık Turizmi Firmalarının Sıkı Denetlenmesi Ve Danışanların Devlet Güvencesinde Olması
 • 3. Deneyimli Uzman Doktorların Sayısının Fazla Olması
 • 4.Genel Misafirperverlik Anlayışı 05. Tüm Bunlara Ek Olarak, Maliyetlerin Diğer Ülkelere Kıyasla Düşük Olması

 • Tıp Turizmi (Hastanelerde tedavi ve ameliyat vb. işlemler)
  Termal Turizm (Termal Tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme vb. hizmetler)
  Yaşlı ve Engelli Turizmi (Geriatrik tedavi merkezi veya yaylalar da sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamalar)

Sistemimizdeki sağlık hizmeti veren kurumlar ve doktorların her biri kendi alanlarında uzmanlardır ve gerekli tecrübeye sahiplerdir.

Soru sor

WhatsApp'tan Ulaş