Dil Seçimi

Paket Bitiş Tarihi
20 Nisan 2022
Tur Türü
Medikal Turizm
Estetik ve Plastik Cerrahi
Poliklinik
Estetik ve Plastik Cerrahi
Şehir
İstanbul

Kalçalarınızı büyütmek ve yeniden şekillendirmek için en sık kullanılan yöntemlerden biri kendi doğal yağ dokunuzu kullanarak yapılan liposuction (yağ enjeksiyonu), silikon implant, popo protez ve kalça kaldırma ameliyatlarıdır. Bu operasyonlar genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat süresi ortalama 1-2 saat sürmektedir.

popo-buyutme-estetigi

Sağlık Rehberi

Popo Estetiği Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Kalçalarınızı büyütmek ve yeniden şekillendirmek için en sık kullanılan yöntemlerden biri kendi doğal yağ dokunuzu kullanarak yapılan liposuction (yağ enjeksiyonu), silikon implant, popo protez ve kalça kaldırma ameliyatlarıdır. Bu operasyonlar genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat süresi ortalama 1-2 saat sürmektedir. 

1- Yağ Enjeksiyonu: 

Popo estetiğinde kullanılan yağ enjeksiyonu, karın, sırt ve bel bölgesinde yeterli miktarda yağ olması sonucu bu kısımlardan alınan yağ belli işlemlerden geçirilerek gerekli bölgeye uygulandığı bir cerrahi ameliyattır.  Aynı zamanda bel ve kalça bölgesindeki yağlardan şikayetçi kişiler için idealdir. Çünkü kişi hem yağlı bölgelerinden kurtulur hem de gerekli bölgeye istenilen form verilmiş olur. Popo bölgesine aktarılan yağ miktarının yaklaşık yüzde 40’ı kalıcı olması sebebiyle bel ve kalça bölgesinden ihtiyaç olunan miktardan daha fazla yağ alınmalıdır. Eğer, karında ve belde yeteri kadar yağ yoksa silikon implant yöntemi uygulanır. Ameliyattan sonraki günün sabahı hasta hastahaneden çıkışını yapabilir. Enjeksiyon uygulanan bölgede meydana gelen şişlik bir hafta sonra iner ve bir ay sonra şekli oturmuş olur. 6 ay sonunda kişi son görünümüne kavuşur, kalan yağlar hayat boyu kalıcıdır.

2- Silikon İmplant

Silikon implant yöntemi ise popo dikleştirme ve hacmini büyütme amacıyla silikon jel ile dolu implantların kas arasına uygulandığı cerrahi ameliyattır. İmplant, büyük kalça (gluteal) kasının altında ve pelvik kemiğinin üzerinde bir cebe yerleştirilir. Popo arasında küçük bir kesi ile yapılır ve kas içi ya da kas altına yerleştirilen silikon ile istenilen çıkıntı sağlanır. Bu sürecin başında kişinin formuna uygun doğru büyüklükteki implantı tercih etmek önemlidir. Ameliyat sonrasında makat üstü, kalça ortasındaki kıvrım arasına saklı 6-8 santimlik bir iz kalır. Bu iz zaman içinde, önce ince bir çizgi ardından belli belirsiz hale gelir. Operasyonun daha etkili ve kalıcı bir sonuç vermesi için yerleştirilen protezlerin etrafına vaser liposuction ile alınan yağ ile kalça şekillendirilir.

3- Popo Protez

Popo üzerinde ki yağın dolgunluk seviyesi üzerinde yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir.Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Protezler son zamanlarda adale içerisine yerleştirilmektedir. Protezler kalçalar arasındaki oluğa kısa bir kesikten yerleştirilir ve ameliyat izi gözükmez.

4- Kalça Kaldırma

Çok kilo vererek cilt içerisinde boşalma ve çökme yaşayan kişilerde karnın altından ve poponun üstünden deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya alınması işlemidir. Cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda ise yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir. Özellikle post bariatrik (mide küçültme gibi operasyonlar ile kilo vermiş) operasyonlar ile aşırı kilo kaybı olan hastalarda ya da yaşlanmaya bağlı olarak cilt elastikiyeti kaybolmuş kişilerde popo kaldırma eklemek gerekebilir, bu yapılmadığı takdirde sadece yağ enjeksiyonu ya da popo protezi yeterli olmaz, popo kaldırma operasyonu da gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlere ek olarak yağ enjeksiyonu ve protez daha güzel sonuçlar vermektedir. Popo kaldırma operasyonu; genel anestezi altında plastik cerrah tarafından ameliyathane ortamında gerçekleştirilen ortalama 1,5-3 saat arasında süresi olan bir operasyondur. Hastanın operasyon öncesi doktoru tarafından muayenesi gerçekleştirilir, hastanın poposuna enjekte edilmek için yağ alınacak bölgeler tespit edilir ve çizim gerçekleştirilir. Bu bölgeler genellikle karın, bel, sırt ya da zaman zaman basen bölgesi de olabilir. Eğer hastanın vücudundan fazla yağ alındığında vücut esnekliğini kaybetme riski bulunuyorsa liposuction ile popoya enjekte edilecek yağ dokusu alındıktan sonra laser ya da vaser liposuction cihazı ile cilt sıkılaştırma amaçlı müdahale edilir.

The Green Park Hotel

Konaklama Galerisi
Popo Büyütme Estetiği 0
Toplam Ücret 0
Net Ücret 0
içerik çekilecek

Paket Etiketleri

WhatsApp'tan Ulaş
Viber'den Ulaş
Telegram'dan Ulaş
Snapchat'den Ulaş
WhatsApp'tan Ulaş