Dil Seçimi

Paket Bitiş Tarihi
31 Mart 2022
Tur Türü
Medikal Turizm
Estetik ve Plastik Cerrahi
Poliklinik
Estetik ve Plastik Cerrahi
Şehir
İstanbul

Büyük memesi olan genç bayanlar, doğumlar ve kilo alma sonrası memeleri büyümüş ve sarkmış olan orta yaşlı kişiler ve menopoz sonrası kilo almış ve memeleri büyüme şikayeti olmuş bayanlar bu ameliyat için ideal adaylardır.

meme-kucultme-gogus-kucultme

Sağlık Rehberi

Meme Küçültme( Göğüs Küçültme ) Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Büyük memesi olan bütün kişiler meme küçültme ameliyatlarına uygun adaylardır. Büyük memesi olan genç bayanlar, doğumlar ve kilo alma sonrası memeleri büyümüş ve sarkmış olan orta yaşlı kişiler ve menopoz sonrası kilo almış ve memeleri büyüme şikayeti olmuş bayanlar bu ameliyat için ideal adaylardır.

Meme Küçültme Ameliyatı Hangi Yaşlarda Yapılabilir?

Kural olarak memelerin gelişimini tamamlaması beklediğimiz bu ameliyatlar özel durumlar dışında 18 yaş öncesinde yapılmaz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Meme küçültme ameliyatları her zaman izli ameliyatlardır; memenin büyüklük ve sarkıklığına bağlı olarak oluşacak izinizin yeri ve büyüklüğü hakkında ilk muayeneniz esnasında size ayrıntılı bilgi verilecektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesinde sizinle ilk görüşmemizde ayrıntılı meme muayeneniz ve ölçümleriniz yapılarak istenilen meme boyutu kararlaştırılır. Ameliyatınızdan  önce yaşınıza ve aile öykünüze göre  mamografi/meme USG çekilmesi  gereklidir. Memeye yapılan işlem öncesinde elimizde temel bir radyolojik görüntü olması sonraki takipler açısından önem arz eder. Ameliyatınızın üzerinden 1 yıl geçtiğinde mamografi/meme USG tekrarlanır.

Meme Küçültme Ameliyatı ve Ameliyat Sonrası

Ameliyatınız genel anestezi altinda yapılır ve yaklaşık 2.5-3 saat sürer. Ameliyat sonunda 12 saat sonra çıkarılmak üzere meme giriş yerinden kan toplayan hortumlar(dren) yerleştirilir ve sütyeniniz giydirilir. Meme küçültme ameliyatı sonrası basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen hafif şiddette ağrılarınız olur.Hastanede kalış süreniz 1 gündür. 3 gün sonra duş alabilir, 1 hafta sonra işinize dönebilir, uçağa binebilir, yürüyüş gibi hafif sportif aktivitelere başlayabilirsiniz.

Meme Küçültme Sonrasında Emzirme

Küçültme ameliyatı yapılan hastaların süt verme oranlarının normal kadınlarla benzer olduğu söylenebilir. Aşırı büyük ve sarkık göğüsler dışında küçültme ameliyatları süt vermeyi tamamen engellememektedir.

The Green Park Hotel

Konaklama Galerisi
Meme Küçültme ( Göğüs Küçültme ) 0
Toplam Ücret 0
Net Ücret 0
içerik çekilecek

Paket Etiketleri

WhatsApp'tan Ulaş
Viber'den Ulaş
Telegram'dan Ulaş
Snapchat'den Ulaş
WhatsApp'tan Ulaş