Dil Seçimi

Paket Bitiş Tarihi
31 Mart 2022
Tur Türü
Medikal Turizm
Estetik ve Plastik Cerrahi
Poliklinik
Estetik ve Plastik Cerrahi
Şehir
İstanbul

Doğumlar ve kilo verme sonrası memelerinizde doku kaybı gelişmiş ise dikleştirmenin yanı sıra silikon protezler ile memenin dolgunlaştırılması da gerekir.

meme-diklestirme-gogus-diklestirme

Sağlık Rehberi

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Bu ameliyat yapısal olarak , doğumlar ve emzirme sonrası veya aşırı kilo kaybı nedeniyle memelerde meydana gelen sarkma dikayeti olan kişilere, memeyi toparlamak amacıyla yapılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hangi Yaşlarda Yapılabilir?

Kural olarak memelerin gelişimini tamamlaması beklediğimiz bu ameliyatlar özel durumlar dışında 18 yaş öncesinde yapılmaz.

Sadece Meme Dikleştirme Operasyonu Yeterli Midir?

Eğer meme dokusunun büyüklüğü yeterli ise sadece dikleştirme işlemi yapılabilir. Gerekli durumlarda size bilgi verilerek dikleştirme ameliyatı sırasında meme küçültme işlemi de yapılır. Böylelikle memenin dik şeklini daha uzun süre koruyabilmesi sağlanmış olur.

Doğumlar ve kilo verme sonrası memelerinizde doku kaybı gelişmiş  ise dikleştirmenin yanı sıra silikon protezler ile memenin dolgunlaştırılması da gerekir. Böylelikle dik ve dolgun bir meme görüntüsü elde edilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında İz Kalacak Mı?

Meme dikleştirme ameliyatları her zaman izli ameliyatlardır; memenin büyüklük ve sarkıklığına bağlı olarak oluşacak izinizin yeri ve büyüklüğü hakkında ilk muayeneniz esnasında size ayrıntılı bilgi verilecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesinde sizinle ilk görüşmemizde ayrıntılı meme muayeneniz ve ölçümleriniz yapılarak istenilen meme şekli ve boyutu kararlaştırılır. Ameliyatınızdan  önce yaşınıza ve aile öykünüze göre  mamografi/meme USG çekilmesi  gereklidir. Memeye yapılan işlem öncesinde elimizde temel bir radyolojik görüntü olması sonraki takipler açısından önem arz eder. Ameliyatınızın üzerinden 1 yıl geçtiğinde mamografi/meme USG tekrarlanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ve Sonrası

Ameliyatınız genel anestezi altinda yapılır ve ve yaklaşık 2.5-3 saat sürer. Ameliyat sonunda 12 saat sonra çıkarılmak üzere meme giriş yerinden kan toplayan hortumlar(dren) yerleştirilir ve sütyeniniz giydirilir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası  ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen hafif şiddette ağrılarınız olur.Hastanede kalış süreniz 1 gündür. 3 gün sonra duş alabilir, 1 hafta sonra işinize dönebilir, uçağa binebilir, yürüyüş gibi hafif sportif aktivitelere başlayabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme

Meme dikleştirme ameliyatı yapılan hastaların süt verme oranlarının normal kadınlarla benzer olduğu söylenebilir. Aşırı büyük ve sarkık göğüsler dışında bu ameliyatlar süt vermeyi tamamen etkilememektedir

The Green Park Hotel

Konaklama Galerisi
Meme Dikleştirme ( Göğüs Dikleştirme ) 0
Toplam Ücret 0
Net Ücret 0
içerik çekilecek

Paket Etiketleri

WhatsApp'tan Ulaş
Viber'den Ulaş
Telegram'dan Ulaş
Snapchat'den Ulaş
WhatsApp'tan Ulaş