Dil Seçimi

Paket Bitiş Tarihi
30 Haziran 2022
Tur Türü
Medikal Turizm
Estetik ve Plastik Cerrahi
Poliklinik
Estetik ve Plastik Cerrahi
Şehir
İstanbul

Ameliyat sonrası işlem uygulanan bölgeye bandaj uygulaması yapılır. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalır. İlk pansuman genellikle 3. günde yapılır. Erken dönemde bir miktar şişlik ve morluk olabilir. Bunlar hızla kendiliğinden düzelir.

liposuction-yag-aldirma

Sağlık Rehberi

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?


Kişinin gelişim evresi süreci içerisinde vücudunda yağ hücresi artışı doğru oran ile artış sağlar. Gelişim evresinin tamamlanmasının ardından gelişen yağ hücre sayısı sabit kalırken, hacim artışı görülür. Bu da vucüt endeksi üzerindeki kilo artışı ile sonuçlanır. Yağ aldırma cildin altındaki fazla yağ birikimlerinin özel kanüller aracılığı ile vakum veya özel hazırlanmış enjektörler kullanılarak, emilmesi yöntemidir. Bu yöntemle fazla yağlar rahat ve güvenli bir şekilde alınabilmektedir. Günümüzde yağ aldırma operasyonlarında klasik liposuction yönteminin yerini artık hasta için minimal cerrahi gerektiren daha konforlu teknikler yer almaya başlamıştır. Artık lazer liposuction ise vakumdan çok daha farklı ve ileri teknoloji kullanılarak yapıldığı için nokta atışı yapmaktadır.

Liposuction Neden Yapılır?


Diyet ve egzersize rağmen bölgesel olarak kalan dirençli yağların ve hücrelerinin alınmasında Lazer Lipoliz (SlimLipo) ameliyatı oldukça etkilidir diyebiliriz. Ameliyatın temel amacı yağdan ziyade yağ hücrelerinin alınmasıdır. Bu yöntem sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar. Lipoplasti, liposculpture emme, lipektomi veya lipo olarak da adlandırılan liposuction; yağları vücuttan ayıran bir cerrahi yöntemdir. Genellikle karın, uyluk, kalça, boyun, çene, kollar, baldır ve sırtta kullanılır. Yağ, kanül olarak bilinen içi boş bir aletle çıkarılır. Bu cilt altına yerleştirilir. Kanüle güçlü, yüksek basınçlı bir vakum uygulanır.

Lazer Lipoliz Plus (Slimlipo) başlıca üç amaçla kullanılır:

Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla 
Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla 
Terlemeyi engellemek amacıyla koltuk altına uygulanabilmektedir.

Liposuction İçin Ameliyat Yaşı Kaç Olmalıdır?


Adayın genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. Obezite problemi olan şişman kişilerin zayıflamasını sağlamak için uygulanan bir yöntem değildir. Vücudun belli bölgelerinde birikinti oluşturan, vücut hatlarını bozan yağ birikimlerinin alınması için uygulanır. Amaç hastayı zayıflatmak değil, vücut hatlarında çıkıntılı görünüm oluşturan yağ birikimlerini alarak vücut hatlarını daha düzgün ve daha orantılı hale getirmektir. Uygun aday olma kriterlerinden biri de derinin özellikleridir. Yaşı genç kişilerde alınacak sonuçlar daha verimli olur. Deri elastikiyeti bozulmuş olan kişilerde çoğu zaman deri fazlalıklarının çıkarıldığı germe ameliyatlarının da yapılması gerekmektedir. Liposuction genel bir kilo verme yöntemi değildir. Obezite için bir tedavi değildir. Liposuction, fiziksel sağlık yararları sağlamaktan ziyade görünümü iyileştirmek için kullanılır. Birey kilo aldığında, her bir yağ hücresi boyut ve hacim olarak artar.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası işlem uygulanan bölgeye bandaj uygulaması yapılır. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalır. İlk pansuman genellikle 3. günde yapılır. Erken dönemde bir miktar şişlik ve morluk olabilir. Bunlar hızla kendiliğinden düzelir. Yapılacak bölgelerin genişliği ve sayısına göre ortalama 3-7 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Sonucun daha net görülebilmesi için 3 ayı beklemek gerekir. Liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında 3 – 4 hafta kadar spor faaliyetlerini ve aşırı derecede fiziksel aktivitelerde bulunulmamalıdır.
  • Kompresyon bandajı ve hekimin uygulayacağı korseyi belirtilen sürelerce kullanmanız gerekmektedir.Böylece derinin yeni yerine daha pürüzsüz şekilde adapte olması sağlanmaktadır.
  • Ameliyat sonrasında ödemin daha kolay atılması için hastaya tuz, şeker ve yağdan uzak, protein ağırlıklı beslenme önerilir ve bol su içmesi tavsiye edilir. 
  • Her yöntemde olduğu gibi aynı bölgede tekrar yağlanma olabilir. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı mevcuttur. Bu nedenle her zaman hastalarımıza uygulama sonrası spor yaparak ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumaları tavsiye edilir. 
  • Hastaların, ameliyatın 10 gün sonrasında başlanacak ve lenfatik drenajı sağlayıp, ödemi azaltan soft masaj uygulaması yaptırması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir.

The Green Park Hotel

Konaklama Galerisi
Toplam Ücret 0
Net Ücret 0
içerik çekilecek

Paket Etiketleri

WhatsApp'tan Ulaş
Viber'den Ulaş
Telegram'dan Ulaş
Snapchat'den Ulaş
WhatsApp'tan Ulaş