Dil Seçimi

Paket Bitiş Tarihi
30 Haziran 2022
Tur Türü
Medikal Turizm
Estetik ve Plastik Cerrahi
Poliklinik
Estetik ve Plastik Cerrahi
Şehir
İstanbul

Bacak germe ameliyatı sayesinde uylukların vücudun geri kalanı ile orantılı ve ince bir görünüme sahip olması için şekillendirmesi sağlanır.

bacak-germe-estetigi

Sağlık Rehberi

Bacak Germe Nedir?

Bacak germe yaşlanma, hamilelik ya da önemli bir kilo kaybı sonrasında uyluk bölgesinde oluşabilecek bölgesel yağlanmanın ve cilt sarkmalarının giderilmesi ve genel görünümünün iyileştirilmesi için yapılan cerrahi bir müdahaledir. İç ya da dış uyluktaki sarkmayı azaltan bu yöntem genellikle çok fazla kilo vermiş olan hastalarda uygulanır.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak uyluklarda sarkık ve çukurlu bir cilt görünümü oluşabilir. Bacak germe ameliyatı sayesinde uylukların vücudun geri kalanı ile orantılı ve ince bir görünüme sahip olması için şekillendirmesi sağlanır.

Uyluklara daha pürüzsüz ve şekilli bir görünüm kazandırılabilmesi için bacak germe estetiği liposuction ile kombine edilebilir.Bununla birlikte bacak germe estetiği bir kilo verme yöntemi değildir. İdeal kilosuna yakın olan ancak uyluklarının görünümünden memnun olmayanlar için değerlendirilebilecek bir cerrahi prosedürdür.

Bacaklarda Estetik Gereksinimine Neden Olan Durumlar Nelerdir?

Yaş alma, hamilelik, dramatik kilo kaybı gibi etkenler uyluklarda fazla deri ve yağ oluşumuna neden olabilir. Uyluklar, vücutta cildi doğal olarak sıkılaştırmanın en zor olduğu bölgelerden biridir.

Bu nedenle diyet ya da egzersiz sayesinde önemli miktarda kilo kaybeden kişilerde genellikle fazla deri kıvrımları ve yağ dokusu kalır. Bu tür sorunların giderilebilmesi için bacak germe ameliyatı etkili bir çözüm olarak kabul edilir.

Bacak Germe Estetiği Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Bacak germe estetiği ameliyatı;

  • İç (medial) uyluk bölgesi ve/veya dış (lateral) uyluk bölgesi boyunca yumuşak doku fazlalığı bulunan,
  • İdeal kilosuna yakın olan,
  • Uyluklarının daha iyi, sıkı görünüme ve orantılı bir kontura sahip olmasını isteyen,
  • Obezite ameliyatı sonrasında aşırı kilo kaybedip vücut konturları bozulan,
  • Uyluklarındaki gevşek ve sarkık deriden rahatsız olan,
  • Ameliyata engel bir sağlık sorunu olmayan,
  • Ameliyat sonucu ile ilgili gerçekçi beklentileri bulunan,
  • Sağlıklı bir beslenme programını ve düzenli egzersizi hayatının bir parçası haline getirmeye hazır olan kişilere uygulanabilir.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyata başlamadan önce hastaya intravenöz sedasyon ya da genel anestezi uygulanır. Yapılacak olan kesi, tedavi edilecek olan alana ya da alanlara, ihtiyaç duyulan düzeltme derecesine, hastanın ve cerrahın tercihine göre belirlenir.

İç uyluk germe ve dış uyluk germe için hasta özelinde yapılan planlamalara göre farklı kesiler uygulanabilir. İç uyluk germede kasık içerisine yerleştirilen kesi aşağıya doğru uzanabilir ve uyluğun arkasını sarar. Diğer bir teknikte fazla deri kasıktan dize kadar yapılan bir kesiyle alınabilir. Ya da yalnızca kasık bölgesinde minimal bir kesi yapılabilir.

Dış uyluğun konturunun iyileştirilmesi için kasıktan kalça etrafına ve sırt boyunca uzanan bir kesi yapılabilir. Gelişmiş tekniklerde insizyonlar genellikle mayo ya da iç çamaşırı tarafından gizlenebilecekleri şekilde konumlandırılmaya çalışılsa da bazen daha geniş kesilere ihtiyaç duyulabilir. Fazla deri ve yağ alındıktan sonra dikişlerle kesiler kapatılır. Bacak germe ameliyatı hastaların ihtiyaçları doğrultusunda farklı şekillerde ve farklı yöntemlerle yapılabilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Bacak germe ameliyatından sonra kesilere pansuman ya da bandaj uygulanması tercih edilebilir. Aynı şekilde toplanabilecek fazla sıvının ya da kanın boşaltılması için deri altına geçici olan drenler yerleştirilebilir.

Ameliyatın ardından sağlıklı bir iyileşme sürecinin yaşanabilmesi için uygulama bölgesinin bakımının, iyileşmeye yardımcı olmak için doktor tarafından reçete edilen ilaçların kullanımı ve operasyon sonraki sürecin cerrah ile takibi konusunda gereken özen gösterilmelidir.

Operasyondan sonra bir süre morarma, şişlik ve ağrı görülmesi normal olarak kabul edilir. Bu süreçte kompresyon giysileri giyilmeli, eğer yerleştirildiyse drenlerin bakımı aksatılmamalı ve doktorun belirttiği güvenli aktivite seviyesinin dışına çıkılmamalıdır.

Cerrahın onayı olmadan küvet kullanmaktan, yüzmekten ve banyo yapmaktan kaçınılmalıdır. Genellikle işlemden 48 saat sonra duş alınması mümkün olsa da bu konuda hasta özelinde değişiklik söz konusu olabilir.

İlk 10-14 gün arasında hafif fiziksel faaliyetlerde bulunulmalıdır. Bu dönem iyileşmenin kritik bir adımı olup herhangi bir enfeksiyon riskine karşı dikkatli olunmalıdır. Yer çekimi, yürüme, oturma ve eğilme gibi hareketler dikişli bölgelere baskı yaptığından kontrolsüz hareketlerden kaçınılmalıdır.

2-8 haftalık dönem boyunca doktorun önermiş olduğu süre boyunca kompresyon giysisi giyilmelidir. Şişlikler yaklaşık 3-5 haftada geçer. Eğer ağrıya neden olmuyorsa 2-3 hafta sonra araba kullanmaya ve hafif yürüyüşlere başlanabilir. İlk 8 haftalık dönemde ağır kaldırmaktan ve koşmaktan uzak durulmalıdır. Ameliyattan sonraki ilk hafta bacalar mümkün olduğunca yüksekte tutulmalıdır.

The Green Park Hotel

Konaklama Galerisi
Bacak Germe Estetiği 0
Toplam Ücret 0
Net Ücret 0
içerik çekilecek

Paket Etiketleri

WhatsApp'tan Ulaş
Viber'den Ulaş
Telegram'dan Ulaş
Snapchat'den Ulaş
WhatsApp'tan Ulaş