Dil Seçimi

Balayı turu, grup turlarından farklı olarak kişilere çift olarak sunulan bir tur hizmetidir. Bu turlarda sadece çiftlere özel bir plan ve program sunulur.

Balayı turu evli çiftlerin düğünden sonra artık bir klasik haline gelen balayı tatillerinin planlandığı ve çok daha dolu dolu geçmesi için tercih ettikleri bir tur çeşididir. Balayında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmak istemeyen çiftler özellikle bu tatillerinin profesyonel kişiler tarafından planlanmasını tercih eder. Son yıllarda böyle bir balayı planlayanlar için en popüler seçeneklerden biri de kesinlikle balayı turudur. Balayı turlarını, diğer tur seçeneklerinden ayıran birçok önemli farklılıklar ve özellikler vardır. 
 

Balayı Turu Nedir? 
 

Balayı turu nedir ve tam olarak diğer turlardan ne farkı vardır bilgi vermek istiyoruz. Balayı turu, grup turlarından farklı olarak kişilere çift olarak sunulan bir tur hizmetidir. Bu turlarda sadece çiftlere özel bir plan ve program sunulur. Eğer talep edilen duruma grup gezilerine de katılabilirsiniz. Balayı turunuzdan nasıl bir beklenti içinde olduğunuza göre değişir. Balayında romantik bir tatil hayal ediyorsanız, katılacağınız turlarda genel konseptinizi buna göre seçmeniz gerekir. Kişilerin balayından beklentilerine göre hazırlanmış pek çok balayı tur seçeneği olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 
 

Balayı Turlarının Özellikleri Nelerdir? 
 

Balayı turlarının diğer grup turlarından birçok fark ve özellik olduğunu söyleyebiliriz. Kişilerin bu turlardan beklentilerine göre değişiklik olsa da genel anlamda bu turların en önemli özellikleri: 

  • Balayı turlarında daha çok romantizm odaklı tur planları hazırlanır. Böylece kişilerin geçirdiği zamanlar çok daha güzel ve keyifli zaman geçirmesi sağlanır.
  • Bu turlarda size özel konaklama seçeneği ve oteller sunulur. Bu otellerde tabi ki çok daha lüks ve daha keyifli bir konsept tercih edilir.
  • Balayı çiftlerine özel olarak bazı sürprizler ve olanaklar olur. Otellerde de ayrıca size özel ikramlar bulunur.
  • Balayı turlarının genel konsepti romantizm olduğu için kişilerin tercihlerine göre konseptler belirlenir.
  • Balayı turları içinde özel olarak etkinlikler ve kültür turları da yer alır. Hem romantik hem de dolu dolu tatil yapmak isteyenler için imkanlar olur.
  • Balayı turları içinde en çok tercih edilen de yurtdışı turlarıdır. Çiftler yurtdışı seyahatlerinde sorun yaşamamak ve süreçleri daha kolay geçmek için tercih etmektedir.
  • Balayı turu tercih etmek, çiftler için son derece önemli avantajlar vardır. Öncelikle balayınızı düşünmenize ve bunun için ekstra plan yapmanıza gerek olmayacaktır.
  • Balayı turları sıradan tatillere göre çok daha uygun fiyatlı olacaktır.

Balayı Tur Çeşitleri 
 

Balayı turları içerisinde çiftlere özel veya grup olarak sunulan çeşitler mevcuttur. Ayrıca yaz tatiller, kış tatilleri ve yurtdışı balayı turu gibi farklı alternatiflerle karşılaşmakta mümkündür. Balayı tatilinizde ne istiyorsanız ve eşinizle nasıl keyifli zaman geçirmek istiyorsanız ona göre tur seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Son yıllarda özellikle bungolov evlerinde, şehir turlarında ve balayı otel turlarında ciddi bir talep vardır. Bunlara yönelik hazırlanan balayı turlarında keyifli zaman geçirmeniz için sizlere sunulan birçok önemli fayda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye balayı turu konusunda gelişmiş seçenekler sunan ve çok fazla alternatifiniz olan ülkelerden biridir. 
 

Balayı Turu Fiyatları 
 

Balayı turlarının normal turlardan çok daha yüksek fiyatlı olduğunu ifade etmemiz gerekir. Çünkü hem çiftlere özel aktiviteler vardır hem de konaklama seçenekleri vesaire çok daha yüksektir. Ancak sizin bir balayı planlamanız ve bu planlama doğrultusunda seyahat etmenize göre yine de tur seçeneği çok daha uygun fiyatlıdır. Çünkü ödenen sabit bir ücret vardır ve birçok şey de bu ücrete dahildir. Balayı turu fiyatları seçilen konseptlere ve genel olarak tur içinde sunulan olanaklara göre değişiklik göstermektedir.

WhatsApp'tan Ulaş